Demoliční práce Šumperk

Když se začíná dům nad hlavou rozpadat, máte dvě možnosti, a sice se můžete pustit do jeho rekonstrukce nebo se rozhodnete pro jeho zbourání a postavíte si na jeho místě dům nový, moderní a podle vašich představ. Pokud bydlíte v domě po rodičích a zvažujete rekonstrukci, měli byste si zjistit, jaké jsou základy daného domu. A co rozvody elektřiny? A jak je dům dispozičně řešen? I to má vliv na rozhodování. Pokud má dům špatné rozvody, pokud má nekvalitní základy nebo pokud jeho okna směřují tam, kam nechcete, aby směřovala, raději upusťte od myšlenky rekonstrukce a dům zdemolujte. Vyjde to mnohdy výhodněji, navíc najednou zde bude možnost postavit si vlastní vilu podle představ.

Pokud vlastníte dům v Šumperku, o demolici v Šumperku se vám postará firma KT - Ekologické domy, s. r. o., která se nezaměřuje jen na demoliční práce ve zmiňovaném městě, ale také se zaměřuje na demolice v celém Olomouckém kraji, tedy na demolice i v okolí měst Olomouc, Prostějov, Přerov, Zábřeh a Šternberk.

Demolice nemůže začít bez několika dokumentů

Demoliční a bourací práce nejsou činnost, kterou můžete zahájit hned, co si to usmyslíte. Demolice musí být schválena. Kdyby se demolice schvalovat nemusela, nebylo by tu tolik domů, jako je dnes.

Aby mohly demoliční práce započat, musíte v rukou držet demoliční výměr, což je dokument potvrzující a schvalující odstranění objektu. Demoliční výměr se vydává na obecním úřadě nebo na stavebním úřadě a platí jeden rok s tím, že je možné ho po dvanácti po sobě jdoucích měsících prodloužit, pakliže to bude řádně odůvodněno.

Zapotřebí je i projekt k demolici čili demoliční projekt, který se zpracovává v momentu, kdy má dojít k celkovému odstranění stavby. V projektu k demolici jsou zmíněny všechny postupy bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu.

Kde potřebné dokumenty získám?

Jak již bylo zmíněno, demoliční výměr se vydává na stavebním úřadě nebo také na obecním úřadě. Co se týče projektu k demolici, ten bývá zpracován dle původní dokumentace k nemovitosti, pokud tedy existuje, a to třeba výše uvedenou firmou, jež se vám postará o celkovou demolici daného objektu.

Výkopové a zemní práce ve městě Šumperk

Potřebujete vykopat bazén nebo jezírko? Či jen naložit a přemístit zeminu, která na stavbě zůstala po budování základových pásů? V obou případech se obraťte na firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se zaměřuje nejen na demoliční práce, ale taktéž na výkopy bazénů, jezírek, na budování základů domů či na výkopy pro inženýrské práce a nakládání + přemísťování zeminy. Nejen ve městě Šumperk a okolí. Firma si samozřejmě zajistí veškerou potřebnou techniku čili výkopové a zemní práce budou zcela bez starostí.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky