Demoliční práce Havířov

Máte v Havířově nebo v blízkém okolí dům, který chcete zbourat, protože si na jeho místě chcete vybudovat krásnou novou vilu? Nebo jste jen zdědili nemovitost, která vám doslova chátrá před očima? V takovém případě není jiného řešení než se obrátit na firmu zaměřující se na demoliční práce v Havířově. Takovou firmou je firma KT - Ekologické domy, s. r. o., která se postará o demolici nejen v Havířově, ale v celém Moravskoslezském kraji, tedy i v okolí měst Ostrava, Opava, Karviná, Třinec a Frýdek-Místek.

Demolice však není činnost, do které se můžete pustit hned, co vám myšlenka na ni vyplyne na mysli. Je to něco, co musí schválit úřady. Abyste se mohli pustit do demolice nemovitosti, kterou chcete zbourat, je potřeba několik dokumentů.

Jaké dokumenty jsou třeba k demolici?

Kdyby se každý pouštěl do demolice, aniž by to schválily úřady, na světě by bylo pusto a prázdno. Proto je třeba každou plánovanou demolici schválit. Dokumentem, který je jakýmsi povolením k odstranění stavby, je takzvaný demoliční výměr, o který lze požádat na příslušném stavebním či obecním úřadě. Demoliční výměr je také dokument potřebný k výmazu nemovitosti z katastru nemovitostí. Platí jeden rok s tím, že se po uplynutí dvanácti měsíců dá prodloužit, pokud jeho prodloužení je řádně odůvodněno.

Kromě demoličního výměru je zapotřebí také projekt k demolici, který se zpracovává na základě původní dokumentace k nemovitosti, pokud taková původní dokumentace existuje. Pakliže neexistuje, je zapotřebí provést technický průzkum objektu a zaměření je třeba následně zdigitalizovat.

Jak dlouho trvá vyřízení všeho potřebného?

Ptáte se, jak dlouho to bude trvat, než seženete potřebné dokumenty? Vždy to závisí od zákonných lhůt, během kterých se zajišťují příslušná vyjádření a stanoviska správců inženýrských sítí, také se zjišťují stanoviska vlastníků sousedících nemovitostí, zjišťuje se i stanovisko odboru životního prostředí.

Zaměřujeme se na zemní a výkopové práce v Havířově

V našich silách není jen zdemolovat starou trouchnivějící budovu. Umíme také provádět zemní a výkopové práce čili provedeme terénní úpravy rovinných a svažitých terénů, dále pak výkopy základů a základových pásů a samozřejmě vybudujeme i prostupy pro inženýrské sítě, jako je plynovod, vodovod nebo kanalizace.
Potřebujete vykopat bazén nebo jezírko či jen odvézt zbylou zeminu ze staveniště? I to je v našich silách! Stačí nás kontaktovat.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky