Demoliční práce Frýdek-Místek

Pokud máte na svém pozemku chátrající nemovitost nebo stavbu v ne zrovna obyvatelném či dobrém stavu, nabízí se dvě možnosti, a sice můžete nemovitost rekonstruovat nebo ji můžete nechat zbourat. Mnozí lidé se rozhodují pro rekonstrukci, i když je nákladnější, a to proto, aby zachránili nemovitost, s níž se pojí tolik vzpomínek. Ne vždy je ale rekonstrukce dobrým řešením, někdy je to jenom vyhození peněz.

Než se rozhodnete pro rekonstrukci starého objektu, je třeba se podívat na základy domu, na jeho elektrické rozvody, na dispoziční řešení nebo třeba na to, jak jsou rozestavěna okna. To vše totiž hraje roli. Pokud zjistíte, že je špatně nejen toto, ale i mnohem víc, raději se rozhodněte pro demolici, která vám umožní postavit si na daném pozemku dům podle vašich představ, který bude moderní a který bude postaven na daleko pevnějších základech.

Když se chcete pustit do demoličních prací

Demoliční práce však nejsou něco, do čeho byste se mohli pustit hned, co se pro ně rozhodnete. Aby mohla demolice začít, musíte získat potřebné dokumenty, které zbourání stavby povolují. Potřebný je hlavně demoliční výměr, který je platný jeden rok. Jedná se o jakési potvrzení či povolení zbourání objektu. Také ho budete potřebovat při výmazu nemovitosti z katastru nemovitostí.

Zapotřebí je i projekt k demolici, který se zásadně zpracovává z původní dokumentace k nemovitosti. Pokud taková dokumentace není k dispozici, je třeba provést stavebně technický průzkum celého objektu a zaměření je třeba následně zdigitalizovat.

Kde potřebné dokumenty seženu?

Co se týče demoličního výměru, ten vám bude vystaven buď na stavebním úřadu, nebo na obecním úřadu. A co se týče projektu k demolici, ten vám může zpracovat firma KT - Ekologické domy, s. r. o., která se nezaměřuje jen na demolice ve Frýdku-Místku, ale také na demolice v celém Moravskoslezském kraji, tedy v okolí měst Třinec, Karviná, Opava a Havířov.

Výkopové a zemní práce ve městě Frýdek-Místek

Potřebujete provést hrubé terénní úpravy nebo potřebujete najít firmu, která by za vás provedla výkopové práce? Ať už potřebujete vykopat prostupy pro inženýrské sítě nebo vybudovat výkopy pro bazén nebo jezírko, obraťte se na firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která zajistí i veškerou potřebnou techniku. Nemusíte se tedy bát toho, že byste hledali bagr, rýpadlo, nakladač nebo manipulátor. Firma si veškerou lehkou i těžkou techniku zajistí sama.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky