Demoliční práce Turnov

Rekonstruovat nebo zdemolovat? To je otázka do loterie, kterou si pokládá nejeden člověk mající na svém pozemku chátrající nemovitost, která se doslova rozpadá před očima nebo která je dlouhodobě v neobyvatelném stavu. V současné době řada lidí chce investovat do rekonstrukce, ale je třeba si uvědomit, že ne vždy je rekonstrukce dobrý nápad. Přece jen staré domy mívají špatné základy, nekvalitní rozvody elektřiny a vody, také dispoziční řešení místností nemusí vyhovovat stejně jako umístění oken. Lepším a v mnoha případech také výhodnějším řešením je demolice.
Pokud hovoříme o demolici, hovoříme o komplexním zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. O demoliční práce v Turnově se vám postará firma Stavby - demolice a bourání s.r.o., která se nezaměřuje jenom na demolici v Turnově, ale na demoliční práce v celém Pardubickém kraji, tedy v okolí měst Pardubice, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Chrudim či Kutná Hora.

Máte demoliční výměr?

Jestliže jste se rozhodli pro demolici, nabízí se otázka, zdali máte demoliční výměr či nikoli. Pokud hovoříme o demoličním výměru, mluvíme o dokumentu, který vystavuje příslušný obecný nebo stavební úřad. Je to dokument, který povoluje legálně zbourat danou nemovitost. Mimo jiné je potřebný i pro výmaz objektu z katastru nemovitostí. Platí jeden rok, v případě potřeby ho lze po roce prodloužit, pokud to však bude řádně odůvodněno.

Zapotřebí je i projekt k demolici

Pakliže má dojít k celkovému odstranění stavby, musí se provést passport objektu a musí se zpracovat projekt, do něhož se uvedou postupy všech bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu.
Projekt k demolici však není nic bezplatného, jeho cena se stanovuje dle původní dokumentace k nemovitosti, pokud tedy původní dokumentace k nemovitosti existuje. V opačném případě se stanovuje dle velikosti objektu, standardně se začíná na osmi tisících korunách. Sledujte bourací práce ceník.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky