Demoliční práce Svitavy

Rozhodli jste se zdemolovat dům ve městě Svitavy a nevíte, na koho se obrátit? Nebo jen chcete srovnat se zemí starou stodolu, která trouchniví na vašem pozemku? Ať tak či onak, obraťte se na firmu Stavby - demolice a bourání s.r.o., která se zaměřuje nejen na demolice ve Svitavách, ale také na demoliční práce v celém Pardubickém kraji, tedy v okolí měst Pardubice, Ústí nad Orlicí, Turnov, Kutná Hora a Chrudim.
Demoliční práce Svitavy mohou započat v okamžiku, kdy budete v rukou držet demoliční výměr. Jedná se o dokument, který povoluje odstranit danou stavbu, navíc je potřebný i k výmazu objektu z katastru nemovitostí.

Kde demoliční výměr získám?

Demoliční výměr se vystavuje na obecním úřadě, případně na stavebním úřadě. Platí jeden rok s tím, že je možné ho po roce prodloužit. Prodloužení však musí být řádně odůvodněno. Jak jsme zmínili, jedná se o nepostradatelný dokument k demolici, bez něj nemůže demolice začít.

Co dalšího je potřeba?

Nabízí se otázka, jestli je zapotřebí ještě něco dalšího či jestli stačí mít jen demoliční výměr. V případě celkového odstranění stavby se provádí passport objektu a zpracovává se takzvaný projekt k demolici, v němž jsou obsaženy všechny bourací práce, také je specifikováno předpokládané množství odpadu. Projekt k demolici však není zdarma. Cena za zpracování startuje na osmi tisících korunách, cena se odvíjí od původní dokumentace, pokud je tedy k dispozici. Pakliže k dispozici není, provádí se průzkum objektu a zaměření se následně zdigitalizuje.

Co dalšího se platí?

Projekt k demolici však není jediná záležitost, která se platí. Zaplatit se musí i demolice jako taková. Cena demolice domu se řeší vždy individuální kalkulací dle ceníku a taky dle zaměření. Zaplatit se musí i odvoz suti, jehož cena se stanovuje dle typu suti, dle množství odvážené suti, dle vzdálenosti na skládku nebo taky podle ceny skládkovného.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky