Demoliční práce Žďár nad Sázavou

Na nejednom pozemku ve Žďáru nad Sázavou stojí nemovitost, která už od pohledu touží po zbourání. Doslova se rozpadá před očima, trouchniví a padá. Pokud jste majitelem podobné nemovitosti, možná přemýšlíte nad demolicí. Chcete na pozemku vybudovat zbrusu nový dům, který by už zel novotou a byl by podle posledních trendů. Pokud zvažujete demolici ve Žďáru nad Sázavou, doporučujeme obrátit se na firmu Stavby - demolice a bourání s.r.o., která se zaměřuje nejen na demoliční práce ve Žďáru nad Sázavou, ale také se zaměřuje na demolici v celém kraji Vysočina, tedy v okolí měst Pelhřimov, Jihlava, Velké Meziříčí a v okolí Havlíčkova Brodu.
Pod pojmem "demolice" byste si měli představit komplexní zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. To totiž demolice je. Aby mohly být demoliční práce zahájeny, musíte v rukou držet dokument zvaný demoliční výměr.

Co je to demoliční výměr?

Ptáte se, co je to demoliční výměr? Jedná se o dokument, který povoluje legální odstranění daného objektu. Vystavuje ho zpravidla obecní nebo stavební úřad, má platnost jeden rok. Po uplynutí jednoho roku je možné ho prodloužit, žádost o prodloužení však musí být řádně odůvodněna. Demoliční výměr využijete nejen při zahájení demoličních prací, ale také je potřebný k tomu, aby mohl být objekt odstraněn z katastru nemovitostí.

Co dalšího je potřeba?

V případě celkového odstranění stavby je potřebný i projekt k demolici. V něm jsou obsaženy postupy všech bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu. Projekt k demolici se stanovuje podle původní dokumentace k nemovitosti, pokud tedy je k dispozici. Pokud není původní dokumentace k dispozici, musí se provést stavebně technický průzkum objektu a zaměření se následně musí zdigitalizovat. Projekt k demolici je třeba zaplatit, jeho vypracování většinou startuje na osmi tisících korunách.

 

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky