blog

Výkopové práce se dnes provádí za pomoci nejrůznější techniky. Šetří se tím čas

13.2.2021

Výkopové a zemní práce jsou klíčem k úspěšné výstavbě rodinného domu. Je velká škoda, že nad nimi řada lidí mávne rukou. Navazující činnosti jsou důležitější, říkají si. Jenže ve skutečnosti tam, kde nejsou kvalitní základy, nemůže nic dlouho stát. Výkopové a zemní práce se v tomto případě za základy berou, tak k nim přistupujte zodpovědně. V ideálním případě si na pomoc povolejte zkušenou firmu s technikou, ušetříte tím čas.

To platí i při jiných životních scénářích. Ať už kopete základy svému vysněnému příbytku nebo se chystáte vykopat základy pro plot či bazén, v každém případě vám může být technika nápomocná. Nejen, že práce budou odsýpat, ale také dojde k vykopání s maximální přesností.

Jaká technika se využívá nejčastěji?

Možností, jakou konkrétní techniku povolat do akce, je celá spousta. Vždy by se měl jednat o kvalitní techniku, na kterou bude spolehnutí. Mezi nejčastější stroje pak patří klasické bagry nebo minibagry, které se používají při kopání menších základů. Navíc jsou méně prostorné, tudíž jsou praktičtější.

S pomocí této techniky se snadno provádí různé typy výkopů. Ať už potřebujete vykopat díru podél zdi nebo potřebujete provést jiné výkopy (třeba uvnitř stavby), vše jde bez problémů.

Někdy se využívají takzvané bezvýkopové technologie

I když jsou bagry a minibagry tou nejrychlejší možností, jak vykopat základy či jámy, ne vždycky můžete tyto stroje povolat do akce. Někdy nelze jinak než použít takzvané bezvýkopové technologie.

Co je sice už trochu retro, ovšem také se k tomu někdy přistupuje, jsou ruční výkopové práce. K nim se však přistupuje hlavně v okamžiku, kdy je nutné dočistit provedený výkop. V opačném případě se ruční výkopy nevyužívají. V porovnání s bagry a minibagry by to sice byl přesný způsob, jak vykopat jámy, na druhou stranu by se neuspořilo tolik času. A čas je to, co má dnes tu největší cenu.

Zpět na stránku blog

na začátek stránky