blog

Kolik stojí demolice staré budovy?

8.3.2022

Možná i vy vlastníte pozemek, na kterém stojí budova, jejíž stav se neslučuje s rekonstrukcí. Bude potřeba přistoupit k demoličním pracím a následně pozemek opět použít dle vlastního uvážení.

Jde nám o pozemek

Někdy se stane, že koupíme přímo pozemek, na kterém již stojí nějaká budova. Ta je ve špatném technickém stavu a musíme řešit demoliční práce. Tyto práce v sobě často zahrnují nejen samotnou likvidaci budovy, ale také odvoz suti. Následně se pak již s vyčištěným pozemkem můžeme pustit do nových stavebních prací. Jaká povolení budete potřebovat a kolik to celé bude stát?

Cena za demolici

Cenu, kterou za zbourání objektu můžete zaplatit, vám nejlépe vypracuje přímo demoliční firma. Jedině tak se spolehlivě dozvíte, kolik financí bude pro celý projekt potřeba. Do ceny zasahuje několik faktorů. Cena se tvoří v závislosti na podíl konstrukcí v obestavěném prostoru. Obecně se bourací práce pohybují v rozmezí 200 až 450 tisíc korun. Samozřejmě vždy ale záleží na jednotlivém projektu a na jeho stavebních materiálech. Do ceny totiž vstupuje také jedna nebezpečná látka.

Několik desítek tisíc navíc

Pokud se v konstrukčních materiálech při expertíze před demolicí ukáže azbest, je jasné, že cena za demolici bude stoupat a projekt se tak o několik desítek tisíc ještě prodraží. Nakládání s azbestem je přímo popsáno v zákoně, takže není žádný prostor pro improvizaci a musí být splněny všechny zákonné požadavky. Demolice na klíč je vždy dobrým řešením – demoliční firmy již vědí, jaké materiály se vozí do jakých míst, a jaké dokumenty budou potřebovat vyřídit.

Povolení k demolici

Ještě před tím, než se bude demolice uskutečňovat, je potřeba vyřídit povolení. Demoliční výměr v sobě zahrnuje zákonný postup, jak budovy odstranit a jak nakládat se stavební sutí. Cena demolice se odvíjí od použitých konstrukčních materiálů.

Zpět na stránku blog

na začátek stránky