blog

Jaké problémy mají staré domy aneb kdy je demolice neodvratná

14.2.2020

Staré domy většinou zdědíme nebo si je koupíme i s pozemkem, na němž stojí, za účelem toho, že si je zrekonstruujeme. Jenže pravdou je, že rekonstrukce se někdy nevyplácí, a to hlavně v případě starých nemovitostí. Pokud si staré nemovitosti kupujete, mějte na paměti, že ne všechny jsou připraveny na nákladnou rekonstrukci. Mnozí lidé se do rekonstrukce pustí po hlavě, ale posléze litují, jelikož narazí na mnoho věcí, které rázem zvyšují náklady na rekonstrukci. Abyste předcházeli situaci, v níž zjistíte, že veškeré investované peníze do rekonstrukce starého domu byly zbytečné, prozradíme vám, jaké problémy mohou staré domy mít a kdy je tedy jinými slovy lepší pustit se do demolice.

Staré domy mívají špatnou statiku

Málokdo si uvědomuje, že staré domy mohu mít opravdu špatnou statiku. Během rekonstrukce dochází k mnoha změnám, objekt je velmi zatížen. Než se však do rekonstrukce pustíte, doporučujeme se informovat o statice, respektive o založení objektu, tedy o základech nemovitosti a její soudržnosti, také je dobré ověřit si stabilitu a soudržnost svislých a vodorovných konstrukcí, neměli bychom zapomenout ani na krov a ověření jeho nosnosti. Bohužel zejména vestavěné podkroví je velice často napadáno plísněmi nebo škůdci. I kdybyste však zkontrolovali všechno, co máte, stejně může dojít k mnohým problémům, které mohou rapidně navýšit náklady na rekonstrukci.

Co všechno může navýšit náklady spojené s rekonstrukcí?

Na navýšení nákladů na rekonstrukci může mít vliv například omítka, která bývá často nerovná, zasažená vlhkosti nebo plísněmi. Také na navýšení nákladů může mít vliv i instalace vody nebo kanalizace či topení. Ve většině případech se skutečně musí podstoupit celková výměna topení, a to není levná záležitost.

Také může náklady na rekonstrukci navýšit i obálka budovy nebo nutný nový střešní plášť. Zvažte proto demolici dříve, než se pustíte do nákladné rekonstrukce.

V poslední řadě, položili jste si otázku, co se stavebním odpadem? Likvidace odpadu často nepatří mezi položky, které firma naceňuje a zaměřuje se právě na samotný proces rekonstrukce či likvidace, nikoliv následný úklid a odvoz stavební suti.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky