blog

Demolice ve 3 krocích. Jak probíhá bourání domu?

27.12.2020

Na demolici lidé kývnou nejčastěji v okamžiku, kdy jim na pozemku trouchniví stará nemovitost. Stává se pro své okolí už velmi nebezpečnou, proto demoliční práce jsou tím jediným východiskem ze situace, které může předejít opravdu strašlivým následkům. I když se může zdát demolice velice náročnou činností, není tomu tak. Ve skutečnosti ji lze shrnout do třech kroků.

Shánění potřebných dokumentů

Tím prvním krokem je shánění potřebných dokumentů. Rozhodli jste se zbourat nemovitost, která vám trouchniví na pozemku? Pokud byla postavena na základě stavebního povolení (což se vší pravděpodobností opravdu byla), nemůžete nemovitost bez příslušného povolení zbourat. Proto vaše kroky budou mířit na stavební úřad, kde se budete snažit získat demoliční výměr.

Mluvíme o dokumentu, který je povolením demolice. Bez povolení by bylo zbourání nemovitosti jenom nelegálním činem, který byste si jistě za rámeček nedali. Demoliční výměr platí po dobu jednoho roku s tím, že je možné ho po uplynulé době obnovit (pokud to samozřejmě řádně odůvodníte).

Samotná demolice

Pokud budete držet v rukou demoliční výměr, můžete se pustit do demolice, respektive se může do demolice pustit demoliční firma, která je v tom zkušená a která ví, jak úspěšně zdemolovat nemovitost tak, aby nedošlo k žádným zbytečným škodám.

Během demolice se prakticky o nic nestaráte. Můžete maximálně pozorovat, jak dům padá k zemi.

Likvidace odpadu

Posledním krokem, který je také součástí bourání domu, je likvidace vzniklého odpadu. Během bourání nemovitosti vznikne celá spousta demoliční suti, kterou je třeba odklidit na skládku. To je však u nás součástí nabízených služeb, a tak ani s tímto nebudete mít sebemenší starosti. Suť odvezeme na nejbližší skládku a vám se předá už čistý a ryzí pozemek.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky