blog

Co potřebujete, aby došlo k odstranění stavby?

4.4.2020

Možná právě na vašem pozemku stojí dům, který už dlouhou dobu chcete zbourat, jelikož nepatří zrovna k nejstabilnějším stavbám a tím pádem ohrožuje okolí. V případě, že se chcete vrhnout do demoličních prací, měli byste nejdříve požádat o povolení. Demolice totiž není akce, do které se můžete pustit prakticky kdykoli se vám zamane. Je nutné požádat o povolení stejně, jako když jste žádali o stavební povolení v minulosti.

V souvislosti s bouráním staré stavby se řada lidí ptá, co všechno potřebují, aby k odstranění stavby vůbec došlo. Pojďme se celým procesem provést.

Potřebujete získat povolení

Aby mohlo dojít k odstranění stavby, musí vlastník zamířit na stavební úřad, kde ohlásí své plány. Právě stavební úřad může člověku vystavit takzvaný demoliční výměr, což je dokument povolující legální odstranění dané nemovitosti. Demoliční výměr se bude potřebovat i později, kdy bude potřebovat odstranit nemovitost z katastru nemovitostí.

Abyste však získali hravě toto povolení, musíte získat i souhlas sousedů, pokud nemovitost zasahuje do jejich pozemku nebo jakkoli s nimi souvisí.
Také je třeba mít vypracovaný projekt k demolici, kde budou také specifikovány jednotlivé bourací práce.

Máte stavební firmu?

Stavební zákon prakticky přepokládá, že provedete demolici s pomocí stavební firmy. Stavební úřad se vás proto může zeptat na to, jaká firma bude demolici provádět, případně si může vyžádat identifikační údaje. Do demolice se opravdu nemůžete pustit svépomocí. Lze to jen v případě, že se rozhodnete zbourat nemovitost, která na svém úplném počátku nepotřebovala stavební povolení.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky