blog

Chcete zbourat starý dům? Víme, co je třeba zařídit

5.1.2020

Zdědili jste starý dům, který už na první pohled nevypadá obyvatelně? Rekonstrukce v takovém případě nepřichází vhod, raději byste měli investovat do demoličních prací, jelikož ty vyřeší váš problém. V případě, že patříte k lidem, kteří si nevědí rady s tím, co je třeba při demolici zařídit, prozradíme vám to. Bourací a demoliční práce totiž nejsou jenom o samotném bourání, ale také o likvidaci odpadu a odvozu stavební suti.

Mnozí lidé se domnívají, že demoliční práce jsou činnost, ke které se jen rozhodnou a už ji mohou hned vykonat. Jenže tak to není. Než dojde k zahájení demoličních prací, musí se vyřídit celá řada dokladů, bez nichž nelze dům zbourat.

Co všechno je třeba zařídit?

Pokud bychom měli ve zkratce vyjmenovat všechno to, co je třeba zařídit, aby mohlo dojít k demoličním pracím, řekli bychom, že nejdříve se musí demolice ohlásit a musí se také získat stavební povolení na demolici. Starý dům musí být zakreslen v katastru nemovitostí a samozřejmě se musíte zeptat i sousedů, jestli s demolicí souhlasí.

Potřebuju stavební povolení k demolici nebo stačí demolici jen ohlásit?

Určitě vás zarazilo to, že je nutné mít stavební povolení k demolici, respektive že je nutné demolici ohlásit. Z počátku je velice nutné si promyslet, jestli potřebujete to nebo ono. V případě, že jste stavěli bez ohlášení či bez povolení, můžete zbourat danou nemovitost bez toho i onoho.

Je však třeba také upozornit na to, že v případě, že chcete zbourat garáž nebo další podobné objekty, i na takové "doplňky k domu" je nutné mít stavební povolení nebo je nutné demolici těchto míst ohlásit.

Lze něco zbourat bez stavebního povolení?

Jak jsme zmínili, bez ohlášení nebo stavebního povolení lze zbourat jen to, co jste bez ohlášení a povolení stavěli. Většinou se však jedná například o bazén, kurník, holubník, také o voliéry nebo nízký plot či kůlny na dříví.

Zpět na stránku blog

Napiště nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavby - demolice a bourání s.r.o.,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky